GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 • Tüm Kategoriler

  YAMAHA 4 ZAMANLI 25 HP KISA ŞAFT

  Görsel 1
  AvmarinPuan : 539.175
  Fiyat:
  195.861,12 TL
  İndirimli Fiyat (%33,9) :
  129.402,03 TL
  Kazancınız 66.459,10 TL
  Havale / EFT:
  125.519,97 TL
  12.121,74 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
    Yamaha'dan Dört Harika Dört Zamanlı Motor Daha!
  Bu süper ve modaya uygun, çift silindirli ve dört zamanlı motorların her biri, her kullanıcıyı memnun edecek bir çok avantajıyla, sınıfında lider konumundadır. Bu avantajlar arasında; sürüş konforu, güçlü performans, sorunsuz çalışma, yakıt ekonomisi, düşük egzoz emisyonu ve çok yönlü kullanım gibi özellikler bulunmakta olup, her özellik, bu dıştan takma motorların, ticari, profesyonel ya da eğlence amaçlı kullanım için mükemmel bir tercih durumuna gelmesine katkıda bulunmaktadır.

  Tek kollu dümen açısısürtünme ayarı (H modellerinde isteğe bağlı özelliktir) ve F25 modellerinde bulunan yekpare (PT&T) Hidrolik İndirme / Kaldırma sistemi ve yüksek çıkışlı alternatör şimdiden oldukça popüler olmuştur. F25 modelleri, kendi kategorisindeki en hafif dört zamanlı motorlar olup, pistonun karşı tarafına monte edilen devrim niteliğindeki bir kontra denge elemanı sayesinde, oldukça sarsıntısız şekilde çalışmaktadırlar. Sonuçta, oldukça düşük bir titreşim seviyesi elde edilir ve motorun olağanüstü derecede düzgün çalışması sağlanır.

  Dıştan Takma Motorlar:
  Model : Dört zamanlı F9,9-15-25 HP. ile ilgili Ortak Teknik özellikler.

  Yamaha'nın Farkını gösteren hususlar;

  CDI/TCI (Mini Kompüter destekli) Ateşleme Sistemleri:

  Her Yamaha'da bulunan standart bir özelliktir. Yamaha'nın CDI ve TCI ateşleme sistemleri; hareketli elemanları bulunmayan yekpare parçalardır. Bu özellik, Yamaha dıştan takma motorlarının dünyaca bilinen, kolayca çalıştırma, güvenilirlik ve kusursuz performans alanlarında rekorları elinde bulundurmasında önemli bir rol oynamaktadır.

  Bu sayede;

  Güvenilirlik ve kolay çalıştırma
  Bütün hız kademelerinde güçlü, istikrarlı ateşleme özelliği
  Ateşleme kıvılcımının sürekliliği sayesinde daha uzun buji ömrü
  Bakım gerektirmeyen sistem
  Şeklinde sıralanabilecek avantajları ortaya çıkmaktadır.

  Sığ Suda Sürüş Tertibatı:
  Yamaha?nın bu kapsamdaki, bütün modellerinde bulunan standart bir özelliktir.
  Teknenin, sığ sularda emniyetli bir şekilde kullanılabilmesine olanak tanır.
  Pervaneyi ve kuyruk aksamını korur ve sahile yakın alanlarda manevra yapılabilmesini mümkün kılar.

  Dümen açısı sürtünme ayarı :
  Tek dümen açısı sürtünme ayarı ile ilgili kolu (isteğe bağlı seçenek olarak temin edilmektedir), işletim esnasında dümen kumandalarının kolayca ayarlanabilmesine imkan tanımakta ve yüksek hızda önemli ölçüde istikrar sağlamaktadır.

  PrimeStart:
  Yamaha'ya özgü uygulamasının içerdiği, Otomatik Jikle özelliği, birçok modelde standart özelliktir. Arabanızın çalıştırılması kadar kolay bir şekilde sürücünün, soğuk durumdaki bir motoru, sadece anahtarı çevirmek suretiyle çalıştırabilmesine olanak tanımaktadır! Sistem, klasik jikle sistemine duyulan gereksinimi ortadan kaldırmakta ve ısınma sürecini otomatik olarak kontrol etmektedir. Dolayısıyla, motoru, nötr konumda belirli süre çalıştırmak suretiyle ısıtma uygulamasına da gerek kalmamaktadır.
  Geçerli olduğu modeller: F25A

  Yüksek Çıkışlı Alternatörler ;
  Yamaha'nın birçok modelinde standart özellik olarak bulunmaktadır. Piyasada bulunan en gözde rakip modellerle kıyaslandığında, Yamaha motorlarında, motoru çalıştırmak için, motorun uzun süre rölantide çalışır durumda bırakılmasından sonra ya da düşük devirlerde çalışırken bol sayıda aksesuar kullanılması durumunda dahi, gerekli olan gücü daima fazlasıyla bünyesinde bulunduran yüksek çıkışlı bir alternatör yer almaktadır.

  Marş kilidi, Vitesteyken Çalıştırmama Mekanizması :
  Vitesteyken Çalıştırmama Mekanizması, motorun ileri ya da geri vites konumunda iken çalıştırılmasını önlemektedir. Elle çalıştırılan modellerde, vitesin Nötr konumundan farklı bir konumda bulunması durumunda tekrar çalıştırma ile ilgili bobin kilitlenmektedir. Elektrikle çalıştırılan modellerde, Nötr konumu seçilmediği takdirde marş motoruna elektrik beslemesi kesilmektedir.

  Motorun korunması ve güvenliği için kullanılan uyarı sistemleri :
  Bütün Yamaha dıştan takma motorlarda, modele bağlı olarak, yağ seviyesi, motorun aşırı ısınması ya da yüksek devir gibi temel fonksiyonları kapsamlı izleme özelliği bulunmaktadır.
  Üst kapağa monte edilmiş lambalar, gösterge lambaları ve ziller (bazer) gibi kullanıcıyı ikaz etmek üzere takılmış olan çeşitli uyarı düzenekleri bulunmaktadır. Beklenmeyen bir sorunla karşılaşıldığında, sistem motor devrini düşürmekte ve arıza devam ettiği sürece motorun azami seviyede korunabilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde, botun/teknenin, hasar görmeden sahile geri götürülebilmesi mümkün olmaktadır.

  Geniş Menzilli Hidrolik İndirme & Kaldırma (PT&T) Sistemi:
  20 hp ve daha yüksek modellerin büyük kısmında standart özelliktir (ya da isteğe bağlı özellik olarak temin edilmektedir). Yamaha?nın yekpare, hafif ve aynı zamanda güçlü PT & T (Power Trim & Tilt ) sistemi, Dıştan takma motor endüstrisinin gıpta ettiği bir teknolojidir. Klasik düğmeli kumanda düzeneğiyle sağlanan hızlı kumanda, indirme ve kaldırma açısını oldukça rahat ve kolay bir şekilde ayarlamakta ve -4° ila +16°?lik trim açısı aralığı; sürücünün, bütün koşullarda teknesinden en iyi performansı almasını sağlamaktadır. Negatif trim ayarı, kısa sürede sürat artışını mümkün kılmakta ve botun, daha hızlı bir şekilde (plane) en az sürtünme pozisyonuna getirilebilmesini sağlamaktadır.
  Geçerli olduğu modeller: F25A

  Mikro bilgisayarlı ECM (Motor Kontrol Modülü)
  ECM, Yamaha?nın bu kadar güvenilir ve kullanıcı dostu bir dıştan takma motor olmasını sağlayan bir çok fonksiyonun ardındaki beyin olan, oldukça karmaşık yapıda ancak bir o kadar da güvenilir olan bir mikro bilgisayardır.
  Aslında ECM, modele bağlı olarak bir dizi fonksiyonu ve özelliği izlemekte ve kontrol etmekte olup, ateşleme zaman ayarının yapılması ve PrimeStart? fonksiyonunun kontrol edilmesinden, motorun ve kullanıcının zarar görmesini önleyen bir çok uyarı ve koruma sisteminin devreye sokulmasına kadar her türlü işlevden sorumludur. Gerçekte, bir Yamaha?nın beyni olduğu kadar kalbini de oluşturmaktadır.

  Bütün veri girişleri ve ayar konumlarını ara vermeksizin izler
  Motorun düzgün çalışmasını ve sorunsuz performansı idame eder
  Gelişmiş yazılım sayesinde bütün çalışma koşullarında ateşleme zaman ayarı en uygun değerlere ayarlanır
  Uyarı ve koruma sistemlerini izler ve devreye sokar

  Tatlı Suyla Dahili Yıkama Sistemi:
  İşte, Yamaha mühendislerinin keşfettiği kullanıcı dostu ve pratik bir fikir daha! Motorun ön kısmına monte edilmiş, kolay erişilen bağlantı elemanına , sadece bir bahçe hortumu bağlayın ve motorun su kanallarında birikmiş olan tuzu ve diğer pislikleri temizleyin.
  Bu işlemin, olası korozyonların azaltılmasına ve motor ömrünün arttırılmasına katkıda bulunacağı aşikardır. Ve bu basit bakım yöntemini uygulamak için motorun çalıştırılması dahi gerekmiyor.

  Bu şekilde;

  Korozyonu azaltır ve motorun ömrünü uzatır,
  Kullanışlı, basit bağlantı ve kolay işlem imkanı verir,
  Motorun çalıştırılmasına ya da çalışır durumda bırakılmasına gerek kalmaksızın dahili yıkamayı mümkün kılar,

  Yamaha'nın Korozyona Karşı İdeal Koruma Özelliği:
  Yamaha'nın yıllar süren kapsamlı araştırma, geliştirme ve denizdeki uygulamalarındaki tecrübelerinin bir sonucu olarak , şimdi her Yamaha kullanıcısı; bir dıştan takma motor için bugüne dek tasarlanmış en etkin ve çok yönlü kaplama ve koruma sistemi avantajlarının keyfini çıkarabilme olanağına sahiptir. Her tip deniz motoru için de bunlar geçerlidir.

  Motor kontra denge elemanı :
  Normal Piston titreşimi, piston karşı tarafına monte edilmiş olan devrim niteliğindeki bir denge elemanının hareketi ile ortadan kaldırılmaktadır. Böylece, motorun düzgün şekilde ve düşük titreşim seviyesinde çalışabilmesi sağlanmaktadır.
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu00044
  MarkaYAMAHA
  Stok DurumuVar

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.