GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 • Tüm Kategoriler

  OKUMA V SYSTEM VS-80 MAKİNE (Amerikan versiyonu)

  Fiyat:
  6.997,12 TL
  Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

  Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

  Okuma Raw II 40
  %31,6
  6.246,80 TL
  KDV Dahil 4.275,31 TL
     
   
    Ürün Özellikleri
   
  Amerikan versiyonu 80'lik büyük makara, 6.2 devir oranı, 15+1 rulmanlı, Alüminyum gövde, Alüminyum kafa, Alüminyum yedek kafa, 220/0,45mm misina kapasitesi, 683gr ağırlık, önden kalama, OKUMA'nın en gelişmiş makine modellerinden
  Model Devir Rulman Ağırlık
  (g)
  Max çekme gücü
  (kg)
  Misina kapasitesi
  (mm./M)
  Kafa Klavuz Rotor Makara
  V-15a 5.0:1 12BB+1RB 227 8 0.12/220
  0.15/150
  0.18/100
  AL AL AL AL
   
  V-20a 5.0:1 12BB+1RB 249 8 0.15/220
  0.18/150
  0.20/100
  AL AL AL AL
   
  V-30a 5.0:1 15BB+1RB 306 8 0.20/220
  0.25/150
  0.30/100
  AL AL AL AL
   
  V-40a 5.0:1 15BB+1RB 349 9 0.30/220
  0.35/150
  0.40/100
  AL AL AL AL
   
  V-55a 4.5:1 15BB+1RB 473 11 0.35/220
  0.40/150
  0.50/100
  AL AL AL AL
   
  V-65a 4.8:1 15BB+1RB 658 14 0.35/220
  0.40/150
  0.50/100
  AL AL AL AL
   
  V-80a 6.2 15BB+1RB 683 15 0.45/220
  0.50/150
  0.55/100
  AL AL AL AL

   VSystem Spinning makinenin üstün özellikleri;
  Spinning teknolojisi standartlarını oluşturan ünlü şirketin ünlü spinning makinesi. Çok uluslu bir gelişim projesinin ulaştığı son nokta olan VSystem, mevcut spinning teknolojisindeki en üst düzeyi temsil etmektedir. Korozyonun giderilmesi ve ısının dağılımına yardımcı olması amacıyla, seramik bilyeler içeren benzersiz “Ekstrem Eleman Rulmanları (E2BB)” özelliğine sahiptir. VSystem, patentli EOS eliptik salınım tahrikli dişililere dayanarak üretilmiştir. Devrim yaratan bu salınım sistemi eşsiz bir denge koruma sağlarken üstün bir misina örgüsü sunmaktadır. Bunlar, dişlilerin elips şekline bağlı olarak, iki zamanlı salınım sırasında sürekli bir biçimde devrede kalmaktadır. VSystem, aynı zamanda, yeni Dual Drag Force (DFD) (Çift Çekiş Kuvveti) sistemine de sahiptir. Geleneksel çok-diskli sisteme ek olarak, makaranın arkasına monte edilmiş, çekiş kuvvetini eşitleyerek ısıyı dengeleyip dağıtan ve büyük gerilimler altında dahi düzgün bir çekiş sağlayan büyük bir çekiş sistemine sahiptir. Oldukça büyük ilave çekiş yıkayıcısı, çekişin “kilitlenmesini” tamamlamak üzere çekiş aralığını normalden yüksek basınca çıkararak makara eteğinin iç çapını eşitlemektedir ve örgülü misina kullanan olta kullanıcıları tarafından beğeniyle karşılanacaktır. Daha büyük modeller basıncı normal kapsamın ötesine çekmekte başarıyla test edilmiştir. Okuma’nın “AlumiLite” alüminyum gövdesi, rotoru ve makara konstrüksiyonu gerçekten de makaranın “kasılmasını” ortadan kaldırmakta ve makara üzerinde yük varken tüm iç parçaların hassas ayarını muhafaza etmektedir. Okuma’nın V System makaraları Almanya’da tasarlanıp ömür boyu garanti ile korunan, hassasiyetle üretilmiş makaralardır.
   

    

  RES II : ROTOR BALANS SİSTEMİ
  RES II Sistemi, Rotor Balans Sistemi anlamına gelir. Bu ikinci nesil RES sisteminde, rotoru balanslamak için bilgisayar tarafından bir ağırlığın rotora yerleştirilmesi söz konusudur. Bu ağırlık sayesinde çok hassas balans sağlanır ve makinanın sarsıntısı ortadan kalktığı için, dengeli bir atış yapmak ve makina ile düzgün şekilde çekmek mümkün olur.
  EFR II -DÜZGÜN AKIŞLI MİSİNA DOLAMA SİSTEMİ
  Düzgün Akışlı Misina Dolama Sistemi’nde, verimliliği maksimize etmek için misinanın sarıldığı döner kısmın altında bir bilyalı rulman bulunur. Bu döner kısım sürtünmesiz bir şekilde ve serbestçe bilyalı rulmanın üstünde dönerek, misinanın bükülmesini azaltmaya yardımcı olur. Bu özellik olmadan misina çekildiğinde doğal olarak bükülecektir.
  ERGONOMİK TUTUŞ
  Ergonomik tutuşlu sarma kolu tutamağı, hem hız hem de güç için tasarlanmış, olağanüstü rahat büyük bir tutamaktır. Bu yumuşak dokunuşlu tutamak avucunuzun içine sığacak şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır ve bazı Okuma çıkrık makinalarında, star drag çıkrık makinalarında ve bazı olta makinalarında bulunmaktadır
  YEDEK MAKARA
  Okuma kataloğunda veya herhangi bir ambalajımızda bu yedek makara simgesini gördüğünüz zaman, satın aldığınız ürünle birlikte ikinci bir makara da geliyor demektir. İkinci bir makara hem yedek olarak işe yarayabilir hem de balık durumuna göre tekniğinizi ayarlayabilmeniz için yanınızda farklı çapta bir misina taşımanızı sağlar. Avlanmaya hazır olursunuz.
  SUYU ENGELLEYİCİ TASARIM
  Suyu Engelleyici Tasarımda, bir olta makinasındaki makaranın üstünde bir kauçuk conta bulunur. Bu kauçuk conta suyun ve yabancı maddelerin çekme sisteminin içine girmesini engeller. Suyu Engelleyici Tasarım çekme pullarınızın daima en uygun seviyede performans göstermelerini sağlar.
  HIZLI AYAR
  Bu sistem, sarma kolunun anında kilitlenmesini sağlar ve birçok makinada sıkça rastlanan sarma kolu boşluğunu ortadan kaldırır. Olta takımını sabit bir şekilde tutmak için makinayı bir yönde kilitleyen, korozyona dayanıklı paslanmaz çelik bir bilyalı rulman kullanılır.
  E2BB : ÜSTÜN ÖZELLİKLİ BİLYALI RULMAN
  Üstün Özellikli Bilyalı Rulman: Bu yüksek sınıflı paslanmaz çelik mevcut en ağır korozyon şartlarına dayanmak üzere kullanılır. E2BB’lerde, daha az sürtünme yarattıkları ve tümüyle korozyona dayanıklı oldukları için çok uzun bir süre boyunca daha düzgün çalışan seramik bilyalar kullanılmaktadır. Bu rulmanlar, standart paslanmaz çelik rulmanlara göre tuzlu suya 10 kat daha dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır.
  HPB : YÜKSEK PERFORMANSLI BİLYALI RULMAN
  Yüksek Performanslı Bilyalı Rulmanlar: YPBR’ın özellikleri, bilyaların dışında tümüyle ÜÖBR ile aynıdır. YPBR’de kullanılan bilyalar rulmanın kendisiyle aynı yüksek sınıf paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu rulmanlar standart rulmanlara göre tuzlu suya 10 kat daha fazla dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu rulmanlar makinanın kendisinden bile daha uzun dayanabilir.
  EOS : ELİPTİK SALINIM SİSTEMİ
  Eliptik Salınım Sistemi: devrim yaratan ESS tasarımı tüm dünyada bir çok ülkede patent ile korunma altına alınmıştır ve Okuma’nın orta ve üst sınıf makinalarının ruhunu oluşturmaktadır. ESS tasarımda, olağanüstü düzgün misina sarımı, çok düzgün çalışma ve maksimum kullanım ömrü sağlayan eliptik biçimli salınım dişlileri kullanılmaktadır. ESS dişlileri daima birbirine tam oturur ve pazarda bulunan birçok makinalarda sıkça rastlandığının aksine makinanın sıçrama yapmasını önleyerek çok düzgün bir olta atımı sağlar.
  DFD : ÇİFT ÇEKİŞLİ ÇEKİŞ SİSTEMİ
  Çift Güçlü Çekiş Sistemi: Çekiş basıncını, verimliliğini ve düzgün çalışmayı maksimize etmek için ÇGÇ sisteminde makaranın her iki yüzeyi de kullanılır. Makaranın üstüne monte edilmiş olan ve Suyu Engelleme Sistemi tarafından korunan bir çok-diskli keçeden yapılma çekiş sistemi bulunur ve makaranın altına monte edilmiş olan ikinci bir çekiş sistemiyle birlikte çalışır. Maksimum stabilite için makaranın her iki yüzeyine de eşit basınç uygulanır.

  ALC : ALUMILITE ÇERÇEVE TASARIMI
  Alumilite Çerçeve Tasarımı : Alumilite tasarım, Okuma’nın sağlam aluminyum gövde teknolojisini spinning, trolling ve fly reel olta makinalarında kullanmaktadır. Aluminyum çerçeveler daha sağlamdır ve daha dayanıklıdır ve geleneksel grafit çerçevelere göre daha fazla basınca ve torka dayanabilir. Bu hafif döküm aluminyum çerçeveler, dişlilerin daha hassas bir şekilde yerleştirilebilmesi, maksimum stabilite ve çok uzun süre dayanmak için daha hassas toleranslar

   
  Diğer Özellikler
  Stok Kodu99570
  MarkaOKUMA
  Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.